Informace o škole

 • Charakteristika školy
 • Prostě něco navíc...
 • Napsali o nás
 • Předměty
 • Vybavení školy
 • Učebny IT
 • Serverovna a síť
 • Software
 • Fyzika
 • Fitness Centrum
 • Tělesná výchova
 • Vstup do budovy
 • Anglický jazyk
 • Sportovní akce
 • Sportovní aktivity studentů
 • Kulturní akce
 • Maturitní ples
 • Stránky studentů
 • Reference absolventů
 • Povinná dokumentace
 • Úřední deska
 • GDPR
 • Webkamera
 • Meteostanice
 • Virtuální prohlídka
 • Fotogalerie
 • Informace o škole

  Reference absolventů

  Hana Müllerová

  Na SSŠVT jsem odmaturovala v roce 2007 a následně pokračovala na vysokou školu, kterou jsem úspěšně dokončila. Výpočetní technika je obor na pracovním trhu stále žádaný a chybí dostatek schopných „aiťáků“. Škola mi dala všeobecné základy, čeho všeho se výpočetní technika může týkat a zároveň většina předmětů byla probírána dost do hloubky. To znamená, že už bylo jen na mně, jakým směrem se vydám. Já zvolila interního konzultanta SAPu.

  V létě 2015 se mi narodil syn Hubert a právě díky tomuto oboru jsem hned po měsíci a půl mohla začít pracovat a vrátit se k tomu co mě bavilo a baví, i když už jen na částečný úvazek. Soukromou střední školu výpočetní techniky doporučuji všem, kteří se zajímají o počítače a chtěli by v tomto oboru jednou dosáhnout něčeho víc a vynikat nad ostatními.

  Hana Müllerová
  Specialista finančních informačních systémů
  T-Mobile Czech Republic a.s.


  Ing. Jakub Pištěk

  Když jsem se ve svých 15ti letech rozhodoval kam na střední školu, tak SSŠVT pro mě byla jasná volba kvůli specializaci výuky na informační technologie. Na SSŠVT jsem studoval v letech 2004-2008. Výuka mi dala široký rozhled v oblasti IT a hlavně mě naučila se učit. Když jsem po maturitě nastoupil na ČVUT, tak pro mě přechod na vysokoškolské studium nebyl takový problém a studium jsem dokončil. Na škole mě nejvíce bavily předměty databázové systémy, tvorba webových stránek a programování.

  Těmto odvětvím IT se vlastně věnuji dodnes a neustále využívám většiny znalostí získaných při studiu. Po 8 letech od maturity mám na školu hezké vzpomínky, za což zpětně děkuji celému týmu SSŠVT. Kdybych se mohl rozhodovat znovu na jakou střední školu mám jít, tak bych znovu zvolil SSŠVT.

  Ing. Jakub Pištěk
  Web developer
  Radio Free Europe/Radio Liberty


  Jan Andraščík

  Soukromou střední školu výpočetní techniky jsem studoval v letech 2003 – 2007. Díky škole jsem získal rozsáhlý přehled v oblasti informačních technologií, a to zejména v oblasti počítačových sítí, různých operačních systémů a různých přístupů k programování. V mnoha případech byla témata probírána do hloubky, možná i hlouběji, než by se dalo od střední školy očekávat. S odstupem času jsem za to ale rád. Zejména si cením příležitosti vyzkoušet si většinu probírané látky „na vlastní kůži“ na samotných systémech.

  Ač jsem se následně rozhodl následovat více teoreticky zaměřenou informatiku, získané technické znalosti znamenaly značnou výhodu jak při dalším studiu, tak i v následných zaměstnáních. I na své současné pozici neustálé využívám většiny znalostí získaných při studiu, což mi umožňuje přicházet s novými postupy řízení a auditu informační bezpečnosti. Rád bych proto každému, kdo přemýšlí o své budoucí dráze v oboru informačních technologií, který se neustále vyvíjí a jehož možnosti jsou prakticky neomezené, školu rozhodně doporučil, neboť získá cenné znalosti, které v tomto oboru budou vždy neocenitelné.

  Jan Andraščík
  Information Technology Risk Consultant
  Deloitte Luxembourg


  Vít Pokorný

  Má volba pro SSŠVT vznikla již v 8. ročníku na ZŠ, kdy k nám do třídy zavítali zástupci školy s nabídkou přípravného kurzu informatiky pro budoucí uchazeče. Samotné studium jsem absolvoval takřka v prapočátku informatiky v letech 1997-2001 a již tehdy bylo patrné, že tato „nedávno vzniklá“ škola bude mít veliký vzdělávací potenciál do budoucna. 1. ročník byl po přechodu ze ZŠ sice náročnější, ale vyšší nároky na studium byly vyvážené ochotou a obětavostí profesorského sboru, který nám byl vždy oporou, připraven pomoci těm, kteří o studium jevili opravdový zájem. Naší odměnou byly ty nejlepší výsledky, jaké jsme ze sebe mohli získat.

  I téměř po 15 letech od maturity tak mohu s hrdostí konstatovat, že základy a všeobecný odborný rozhled v oboru IT, který jsem na této škole získal, mi poskytl nejen dobré startovací podmínky pro bezproblémové získání pracovního uplatnění po škole, ale i mnoho neocenitelných zkušeností a znalostí, které aktivně využívám do dnes.

  Vít Pokorný
  Vedoucí editor iVysílání ČT
  Česká televize, Kavčí hory


  Bc. Jan Štěpánovský

  Na Soukromé střední škole výpočetní techniky jsem studoval v letech 2000 - 2004. I s odstupem času mohu s jistotou tvrdit, že neznám lepší odbornou středoškolskou instituci, která by nabízela VT vzdělání v takovém rozsahu a hlavně v takové kvalitě. Studium a absolvování sssvt pro mne byl dokonalý odrazový můstek pro vstup do světa počítačové techniky a další rozšiřování vědomostí na ČVUT - FEL. Během své profesionální praxe jsem se vyskytl na různých pozicích. Přes velké spektrum odbornosti tohoto oboru mne vědomosti, které jsem na sssvt nabyl, nikdy nezklamaly. Proto každému, kdo myslí své vzdělání vážně, doporučuji tuto školu.

  Bc. Jan Štěpánovský
  Manažer vývoje
  Effectix.com s.r.o.


  Ing. Adam Konrád

  SSŠVT jsem vystudoval mezi lety 2000-2004. Při studiu jsem si osvojil základy programování, počítačových sítí a databází, které jsem úspěšně rozvinul a využil během dalšího studia a při budování softwarových projektů ve své kariéře.

  Bylo to právě na střední škole, kdy jsem pochopil, že kombinace snahy, znalostí a talentu pomáhá k dosahování vytyčených cílů. Jedním z mých cílů bylo pracovat na velkých počítačových hrách. Díky mým znalostem, vynaloženému úsilí a štěstí se mi podařilo pracovat na projektech jako je DOOM nebo Fallout ve studiu Bethesda a v Microsoftu.

  Na střední škole jsem také poznal řadu dobrých přátel se kterými jsme dále studovali a dodnes se spolu scházíme. Současným studentům a uchazečům o studium bych na závěr doporučil věnovat potřebný čas STEM předmětům, zejména matematice a fyzice. Tyto předměty slouží k vybudování silného a logického uvažování, které je v současnosti tolik potřebné.

   

  Ing. Adam Konrád
  Senior Backend Engineer
  Bethesda Game Studios (Microsoft)
  https://www.linkedin.com/in/adamkonrad


  Na SSŠVT jsem studoval v letech 1999 - 2003. Po maturitě jsem se přestěhoval do zahraničí, kde jsem měl tu možnost pozorovat a porovnat kvalitu vzdělání v oboru IT. Musím říct, bez zaujetí, že SSŠVT tamní školy nesahají ani po kotníky. Vyučující, odbornost nebo vybavení jsou na SSŠVT na světové úrovni. Krom toho, škola mi dala široký rozhled v oblasti IT a výpočetních technologií a i přesto, že se člověk musí neustále samovzdělávat a doplňovat si znalosti, tak základy jsou téměř neměnné.

  Nakonec něco málo ze života: I přesto, že se vyloženě IT neživím, tak znalosti, které jsem nabyl a dále rozvíjel na SSŠVT mi umožnily být dostatečně konkurenceschopný na našem, maličkém, trhu a udržet tak svou firmu a své podnikání nad vodou a v zelených číslech, za což bych zároveň chtěl zpětně poděkovat celému týmu SSŠVT. 

  Lukáš Duběda
  majitel/jednatel
  duber s.r.o.


  Studoval jsem na SSŠVT v letech 2008-2012 a po maturitě jsem i s dalšími spolužáky nastoupil na Fakultu informačních technologií ČVUT. Mám za sebou nyní první 2 semestry VŠ a dovolím si tvrdit, že právě znalosti získané v rámci střední školy stojí z velké míry za našimi dosavadními úspěchy. S potěšením zjišťuji, že osnovy mnoha předmětů se dosti podobají právě předmětům, které jsme absolvovali již na SSŠVT a máme tedy výhodu oproti kolegům z gymnázií, kteří se s látkou nikdy nesetkali. Mohu zmínit např. Programování, Úvod do operačních systémů, Architekturu počítačů nebo Databázové systémy, ale najde se ještě mnoho dalších. Obával jsem se složité matematiky, ale ani zde s trochou píle problém nebyl.

  Úspěch v oboru IT každopádně nezávisí pouze na škole. Všem současným i budoucím studentům bych doporučil aktivní přístup, chuť tvořit, podnikat a rozjíždět projekty již během školních let, což se samozřejmě neobejde bez samostudia. Škola pak může rozšířit obzory, podat pomocnou ruku a ukázat ten správný směr, což dle mého názoru SSŠVT výborně zvládá. Neváhal jsem kdysi a znovu bych se rozhodl stejně.

  Michal Majer
  majitel/jednatel
  Kiwi Webmaster


  Kam dál?

  Partneři školy